Meilide kaitse seaded

Seaded

Kirjeldus

Turvalisuse tase

Kaspersky rakendus kasutab Meilide kaitse käitamiseks erinevaid seadete gruppe. Rakendusse salvestatud seadekomplekte kutsutakse turbetasemeteks.

  • Ülikõrge. Selle meilikaitse turvataseme valimise korral rakendab meilide kaitse sõnumite kontrollimisel maksimaalset rangust. Meilide kaitse kontrollib sissetulevaid ja väljaminevaid sõnumeid ning teeb ka väga põhjaliku heuristilise analüüsi. Kõrge meilide turbetase rakendatakse ohtlikus arvutikeskkonnas töötamisel. Selline keskkond on näiteks keskse meilikaitseta koduvõrgus tasuta meiliteenusega loodud ühendus.
  • Optimaalne. Meilikaitse turvatase, mis tagab Kaspersky rakenduse jõudluse ja meilikaitse optimaalse tasakaalu. Meilide kaitse kontrollib sissetulevaid ja väljaminevaid sõnumeid ning teeb ka keskmise põhjalikkusega heuristilise analüüsi. Seda meilikaitse turvataset soovitavad Kaspersky spetsialistid.
  • Madal. See on meilikaitse turvatase, mille korral kontrollib meilide kaitse ainult sissetulevaid meilisõnumeid ja teeb põgusa heuristilise analüüsi. Sellel tasemel ei kontrollita sõnumitele manustatud arhiive. Selle meilikaitse turvataseme valimise korral kontrollib meilide kaitse meilisõnumeid võimalikult kiiresti ja kasutab kõige vähem operatsioonisüsteemiressursse. Meilikaitse turbetaset „Madal“ on soovitatav kasutada kindlalt kaitstud keskkonnas töötamise korral. Selline keskkond on näiteks keskse meilikaitsega kohtvõrk.

Toiming ohu avastamisel

  • Küsi kasutajalt. Meilide kaitse teavitab teid nakatunud või arvatavalt nakatunud objekti avastamisest ja küsib teilt, millised toimingud soovite selle objektiga teha.

    See valik on saadaval, kui menüüs SeadedTurvaseadedObjektituvastuse erandid ja toimingud on märkeruudust Tee soovitatavad toimingud automaatselt märge eemaldatud.

  • Vali toiming automaatselt. Nakatunud või arvatavalt nakatunud objektide tuvastamise korral teeb meilide kaitse automaatselt toimingu, mida on soovitanud Kaspersky spetsialistid. Nakatunud objektide korral on see toiming „Paranda“. See väärtus on valitud vaikimisi.

    Enne nakatunud objekti parandamise või kustutamise katset loob meilide kaitse varukoopia juhuks, kui hiljem on vaja objekt taastada või avaneb võimalus sellest nakkus eemaldada.

    See valik on saadaval, kui menüüs SeadedTurvaseadedObjektituvastuse erandid ja toimingud on märgitud ruut Tee soovitatavad toimingud automaatselt.

  • Paranda, kui parandamine nurjub, siis kustuta. Kui sissetulevast või väljaminevast sõnumist avastatakse nakatunud objekt, proovib Kaspersky rakendus avastatud objekti parandada. Kasutaja saab juurdepääsu turvalise manusega sõnumile. Kui Kaspersky rakendus ei saa objekti parandada, siis see kustutatakse. Kaspersky rakendus lisab teabe tehtud toimingu kohta sõnumi teemareale järgmisel kujul: [Sõnum on töödeldud] <sõnumi teema>.
  • Paranda, kui parandamine nurjub, siis blokeeri. Kui sissetulevast sõnumist avastatakse nakatunud objekt, proovib Kaspersky rakendus avastatud objekti parandada. Kasutaja saab juurdepääsu turvalise manusega sõnumile. Kui objekti ei saa parandada, lisab Kaspersky rakendus sõnumi teemareale hoiatuse. Kasutaja saab juurdepääsu algse manusega sõnumile. Kui väljaminevast sõnumist avastatakse nakatunud objekt, proovib Kaspersky rakendus avastatud objekti parandada. Kui Kaspersky rakendus ei saa objekti parandada, blokeerib see sõnumi saatmise ja meiliklient kuvab tõrketeate.
  • Blokeeri. Kui sissetulevast sõnumist avastatakse nakatunud objekt, lisab Kaspersky rakendus sõnumi teemareale hoiatuse. Kasutaja saab juurdepääsu algse manusega sõnumile. Kui väljaminevast sõnumist avastatakse nakatunud objekt, blokeerib Kaspersky rakendus sõnumi saatmise ja meiliklient kuvab tõrke.

Kaitse ulatus

Kaitse ulatus hõlmab objekte, mida komponent käivitumise korral kontrollib: saabuvad ja väljuvad sõnumid või ainult saabuvad sõnumid.

Enda arvutite kaitsmiseks tuleb teil kontrollida ainult sissetulevaid sõnumeid. Väljaminevate sõnumite kontrollimise saate sisse lülitada vältimaks arhiivides sisalduvate nakatunud failide saatmist. Samuti saate väljaminevate sõnumite kontrollimise sisse lülitada, kui soovite takistada teatud vormingus failide (näiteks heli- ja videofailide) saatmist.

Kontrolli POP3-, SMTP-, NNTP- ja IMAP-liiklust

See märkeruut lülitab sisse/välja POP3-, SMTP-, NNTP- ja IMAP-protokolli kaudu saadetud meililiikluse kontrollimise meilide kaitse abil.

Ühenda Microsoft Outlooki laiendus

 

Ruudu märkimise korral kontrollitakse POP3-, SMTP-, NNTP- ja IMAP-protokolli kaudu edastatud meilisõnumeid Microsoft Outlooki integreeritud laiendi abil.

Kui meili kontrollitakse Microsoft Outlooki laiendi abil, on soovitatav kasutada Exchange’i vahemälurežiimi. Üksikasjalikku teavet Exchange’i vahemälurežiimi kohta ja soovitused selle kasutamiseks leiate Microsofti teabebaasist.

Heuristiline analüüs

Tehnika, mis on ette nähtud selliste ohtude avastamiseks, mida ei saa tuvastada Kaspersky rakenduste andmebaaside praeguse versiooni abil. See võimaldab teil leida faile, mis võivad sisaldada tundmatut pahavara või teadaoleva pahavaraprogrammi uut modifikatsiooni.

Failidest pahatahtliku koodi otsimisel täidab heuristiline analüüs käivitusfailides sisalduvaid juhiseid. Heuristilise analüüsi täidetavate juhiste arv oleneb heuristilise analüüsi jaoks määratud tasemest. Heuristilise analüüsi tase määrab uute ohtude otsingu põhjalikkuse, operatsioonisüsteemiressursside koormuse ja heuristilise analüüsi kestuse vahelise tasakaalu.

Kontrolli Microsoft Office'i vormingus manustatud faile

Kontrollib Microsoft Office’i faile (DOC, DOCX, XLS, PPT ja muud Microsofti faililaiendid). Office’i vormingus failid hõlmavad ka OLE-objekte. Kaspersky rakendus kontrollib kõiki Office’i vormingus faile, mis on väiksemad kui 1 MB ruudu märkimisest või märkimata jätmisest olenemata.

Kontrolli manustatud arhiive

Kontrollitakse ZIP-, GZIP-, BZIP-, RAR-, TAR-, ARJ-, CAB-, LHA-, JAR-, ICE- ja muudes vormingutes arhiive. Rakendus kontrollib arhiive nii failinimelaiendi kui ka vormingu järgi. Arhiivide kontrollimisel viib rakendus läbi rekursiivse lahtipakkimise. See võimaldab tuvastada ohte mitmetasandilistes arhiivides (arhiiv arhiivis).

Ära kontrolli arhiive, mis on suuremad kui

Kui see ruut on märgitud, jätab e-posti kaitse kontrollimata e-posti sõnumitele manustatud arhiivid, kui nende maht ületab teie määratud väärtust. Kui ruut on märkimata, kontrollib e-posti kaitse kõiki e-posti sõnumitele manustatud arhiive nende mahust olenemata.

Ära kontrolli arhiive kauem kui

Kui ruut on märgitud, piiratakse e-posti sõnumitele manustatud arhiivide kontrollimise kestus määratud ajavahemikuga.

Manuste filter

Manuste filter ei tööta väljaminevate meilisõnumite korral.

Lülita filtreerimine välja. Selle valiku korral ei filtreeri meilide kaitse meilisõnumitele manustatud faile.

Nimeta valitud tüüpi manused ümber. Selle valiku korral asendab meilide kaitse määratud tüüpi manustatud failide nimelaiendi viimase tähemärgi allkriipsuga (näiteks manus.doc_). Seetõttu peab kasutaja faili avamiseks selle ümber nimetama.

Kustuta valitud tüüpi manused. Selle valiku korral kustutab meilide kaitse määratud tüüpi failid, kui need on manustatud meilisõnumitele.

Failimaskide loendis saate määrata manustatud failide tüübid, mis tuleb meilisõnumites ümber nimetada või kustutada.

Toimingud, milleks need seaded on ette nähtud

Meilide kaitse seadistamine

Lehe algusse